Aktualności

Wywiad z Kubą Piątkiem

środa, 2010-04-28
Wywiad z Kubą Piątkiem


Kuba Piątek

 

        Miniony weekend był niezwykle pracowity dla zawodników Klubu motorowego Cross EkoKlinkier Lublin, którzy startowali na Litwie w ramach I rundy Mistrzostw Europy w motocrossie. Na Węgrzech ścigali się za to bracia  Kuba i Bartek Piątkowie z HRT Racing. Zapraszamy na krótki wywiad z Kubą Piątkiem:
- Kuba zająłeś na Węgrzech dobre 10 miejsce, powiedz jakie wrażenia?
- To był nasz pierwszy wypad na Węgry, nie znaliśmy tego toru ponieważ nikt z nas nigdy tam nie startował. Wydaje mi się, że to 10 miejsce to max jaki mogłem osiągnąć. Co do toru to muszę przyznać, że był naprawdę bardzo fajny - dużo prostych, zjazdy, podjazdy było się po czym pościgać.
- Miałeś okazję ścigać się z zawodnikami z innych krajów jak oceniasz ich poziom?
- Oprócz rywalizacji z gospodarzami, w zawodach uczestniczyli także Austriacy, Niemcy, Słowacy, Słoweńcy i Belgowie. Na liście startowej pojawił się bardzo dobry zawodnik startujący w Mistrzostwach Świata. Dostałem od niego jednego dubla, Bartek dwa, w Polsce nikt nas nigdy nie zdublował. Poziom zawodów był zatem naprawdę wysoki. Najlepiej - co oczywiste - wypadli gospodarze zawodów.
- Ścigaliście się z seniorami, co miało spory wpływ na końcowy wynik Twój i Bartka. Jak się czułeś wśród starszych zawodników?
- Nie było mistrzostw Węgier juniorów i dlatego startowaliśmy z seniorami. Oni jechali na „450-tkach”, ja na „100-ce”, więc za dużych szans z nimi nie miałem. Poza tym tor był przygotowany dla szybkich motocykli. Generalnie uważam, że wyjazd na Węgry był dobrym treningiem. Jestem przekonany, że zdobyte tam doświadczenie zaprocentuje podczas kolejnych zawodów.

 

rozmawial Czarek Deneka

powrót

Sponsorzy

Newsletter

Odtwarzacz


Serwis ZawodyMX.pl