Aktualności

Radom dla Carlosa i Ryśka

poniedziałek, 2010-05-24

foty by moto x forum

W weekend zawodnicy Klubu Motorowego Cross EkoKlinkier  i teamu HRT walczyli na Mistrzostwach Polski w Motocrossie w Radomiu. Była to prawdziwa walka z torem. Padające deszcze sprawiły, że tor był pełen błota i kolein z wodą. Sobota była dniem bardzo pechowym dla naszych zawodników. Już podczas treningu dowolnego zabrakło Bartka Piątka, który miał bardzo groźnie wyglądający upadek i z toru został odwieziony do szpitala. Bartek ma wybity bark. To był dopiero początek nieszczęść. Przed pierwszym biegiem w klasie MX2 Junior został wykluczony Filip Więckowski za tankowanie motocykla na maszynie. W trakcie pierwszego wyścigu poważnie upadł Kuba Piątek. I podobnie jak brat odjechał karetką do szpitala, gdzie stwierdzono lekki wstrząs mózgu. Pech odpuścił w drugim wyścigu gdzie Filip Więckowski pokazał pazur i jako drugi przyjechał na metę. To było za mało żeby zająć dobre miejsce w całych zawodach, które Filip ukończył na 10 miejscu. W sobotę startowała jeszcze klasa MX1 w której wystartowało dwóch naszych zawodników Karol Kędzierski i Kamil Walczak. Obaj jechali bardzo równo, ale to popularny Carlos toczył zacięta walkę z Łukaszem Lonką. W obu biegach Karol "Carlos" Kędzierski był trzeci, a Kamil Walczak 6 i 7 w drugim biegu. Ostatecznie zawody w klasie MX1 wygrał Łukasz Lonka z AP Głogów, drugi był Łukasz Kurowski z Drwęcy Ostróda, a trzeci Karol Kędzierski. Kamil Walczak zajął szóste miejsce.

Drugiego dnia zawodów startowały klasy MX85 i MX2. W klasie MX85 bardzo udany występ zaliczył Maciek "Rysio Chrumpek" Więckowski. Maciek dwa razy meldował się na mecie tuż za Leszkiem Jasińskim i dzieliły ich tylko setne części sekundy. W zawodach Maciek Więckowski zajął drugie miejsce ustępując jedynie Leszkowi Jasińskiemu z AMK Człuchów. Pozostali reprezentanci KM Cross EkoKlinkier mieli duże problemy z torem i zajęli następujące miejsca: Wiktor Więckowski 5, Kamil Wawer 7. w zawodach startowali nasi najmłodsi: Kamil Osieleniec i Dominik Małecki. Dla nich był to występ tylko treningowy, ale punktowali i zajęli miejsca: Dominik 16, a Kamil 17.

W klasie MX2 po upadkach braci Piątków z KM Cross EkoKlinkier wystartowali jedynie Karol Kędzierski i Filip Więckowski. Zaznaczyli wyraźnie swoją obecność. Karol jak w sobotę znów toczył zaciętą walkę z Łukaszem Lonką. Lonka wygrał oba biegi i całe zawody, ale Carlos dwukrotnie był drugi i na tym też miejscu został sklasyfikowany. Filip Więckowski w seniorskiej klasie MX2 uplasował się na 8 miejscu, zajmując w wyścigach odpowiednio 9 i 8 miejsca.

W klasyfikacji klubowej KM Cross prowadzi w kategorii Młodzik. W klasie Senior KM Cross EkoKlinkier spadł na trzecie miejsce, za AP Głogów i prowadzący AMK Człuchów.