Aktualności

Motocrossowy Stryków

wtorek, 2010-06-29
Motocrossowy Stryków

          Miniony weekend odbył się w Srtykowie pod szyldem motocrossu. Pogoda, jak i kibice dopisali, nie zabrakło też sportowych emocji. W kolejnej rundzie Mistrzostw Polski w Motocrossie w klasach MX65, MX2 Junior i MX1 startowali najlepsi zawodnicy. Oczywiście w Strykowie nie zabrakło reprezentantów koziego grodu. 
       W klasie MX65 w pierwszym biegu na mecie jako drugi był Kamil Osieleniec, czwarty przyjechał Dominik Małecki, piąty Maciej Sagan, ósmy Filip Maleńczuk, dziesiąty Olaf Gąsior, dwunasty Maciej Dudek, trzynasty Kacper Wdowiak i szesnasty Sebastian Biszczak. W drugim wyścigu lublinianie pojechali jeszcze lepiej: bieg wygrał Kamil Osieleniec, trzeci Dominik Małecki, czwarty Maciej Sagan.
      W ogólnej klasyfikacji zawodów na najwyższym podium stanął Kamil Osieleniec. Pozostali zawodnicy KM Cross EkoKlinkier Lublin zajęli następujące miejsca: 4 Dominik Małecki, 5 Maciej Sagan, 8 Filip Maleńczuk, 10 Olaf Gąsior, 11 Kacper Wdowiak, 15 Maciej Dudek i 16 Sebastian Biszczak.

       Dobry występ w Strykowie wpłynął na zmiany w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski na korzyść zawodników z Lublina: liderem jest Dominik Olszowy z Lipna, drugi  Kamil Osieleniec, który traci tylko dwa punkty. Dominik Małecki jest czwarty, ale ma taką samą ilość jak trzeci zawodnik. Duże szanse ma również Maciej Sagan, który jest piąty, ale ma tylko cztery punkty mniej od miejsca trzeciego i czwartego. Jak widać walka będzie zacięta do końca. W klasyfikacji klubowej w kategorii Młodzik zdecydowanie prowadzi KM Cross EkoKlinkier Lublin przed Jastrzębiem Lipno i Człuchowem.
      W Strykowie ścigali się również lubelscy juniorzy. Przez urazy i kontuzje nie mogli wystartować Kuba Piątek i Wiktor Więckowski. Do walki stanęli Bartek Piątek i Filip Więckowski. Ostatecznie zwycięstwa Bartka Piątka na zawodach w Ostródzie i trening z mistrzem Leonem Giesbersem przyniosły efekty. W pierwszym biegu Bartek Piątek był czwaty, a Filip Więckowski tuż za nim na piątym miejscu. W drugim wyścigu było jeszcze lepiej, Bartek przyjechał trzeci, a Filip ponownie piąty. W klasyfikacji zawodów zwyciężył Bartosz Sawczuk z Olsztyna, przed Tomaszem Wysockim z Torunia i Oskarem Barańskim z Radomia. Bartek Piątek zajął 4 miejsce, a Filip Więckowski 5.
       Do walki stanęli ponadto zawodnicy w najwyższej klasie MX1 zwanej królewską. Po kontuzji wrócił na tor Łukasz Kędzierski, który stanął na maszynie obok swojego brata Karola Kędzierskiego oraz Kamila Walczaka i lubelskiego weterana Dakaru - Darka Piątka. Pierwszy wyścig nie należał jednak do reprezentantów KM Cross EkoKlinkier, którzy musieli uznać wyższość Łukasza Lonki z Głogowa, Arkadiusza Mańka z Człuchowa i Łukasza Wysockiego z Torunia. Karol Kędzierski był czwarty, Łukasz Kędzierski siódmy, Kamil Walczak dziewiąty, a Darek Piątek dwudziesty drugi. W drugim wyścigu pierwsza trójka się nie zmieniła, najlepszy z Lublina był czwarty Karol Kędzierski, Łukasz Kędzierski był siódmy, Kamil Walczak dziewiąty, a Darek Piątek dwudziesty pierwszy. W klasyfikacji zawodów zawodnicy KM Cross EkoKlinkier zajęli takie same miejsca jak w drugim wyścigu.
        W klasyfikacji klubowej w kategorii Senior, klub z Lublina pozostaje nadal na drugim miejscu tuż za AMK Człuchów. Trener Marcin Wójcik w rozmowie powiedział, że jest zadowolony z postawy zawodników, szczególnie cieszy go rosnąca forma Bartka Piątka i Kamila Osieleńca, który wystartuje w sierpniu we Francji na Mistrzostwach Świata.

 

 

powrót

Sponsorzy

Newsletter

Odtwarzacz


Serwis ZawodyMX.pl