Aktualności

Złoto w Rosówku

wtorek, 2010-09-14

W niedzielę w pobliżu Szczecina, w miejscowości Rosówek, odbyła się ostatnia runda Mistrzostw Polski w Motocrossie w klasie MX2 i MX85. Na torze nie mogło zabraknąć zawodników KM Cross i teamu HRT.  Mimo licznych kontuzji, których w ostatnim czasie nie brakowało wśród lubelskich zawodników, koziołki w silnym składzie stanęły na linii startu.
       W klasie MX2 tytuł Mistrza Polski w pięknym stylu wywalczył Karol Kędzierski. Dzięki dużej przewadze punktowej przyjazd na metę w dwu wyścigach na trzeciej pozycji  wystarczył, by w ogólnej klasyfikacji zdobyć złoto.
       Pozostali zawodnicy walczyli o cenne punkty w klasyfikacji grupowej. W pierwszym wyścigu Filip Więckowski doznał poważnej kontuzji, to wykluczyło go z dalszej rywalizacji. Kamil Walczak wywalczył 14 miejsce, niestety z jazdy w drugim biegu musiał zrezygnować, ponieważ złapał kapcia. Bartek Piątek przyjechał na metę na 15 – punktowanym miejscu, jednak w drugim wyścigu już nie wystartował z powodu silnej gorączki.
       W klasie MX85 na podium stanął Maciej Więckowski. W pierwszym biegu przyjechał na trzeciej pozycji, w drugim biegu dobra jazda dała mu pierwszą lokatę. Jednak podczas wyścigu w motocyklu Maćka pękła rura, doliczono mu minutę kary, co spowodowało przesunięcie go na czwartą pozycję. W końcowym rozrachunku zdobyte punkty dały mu trzecie miejsce. W czołówce znalazł się również Kamil Wawer zajmując piątą lokatę.
      Jak widać pech nie opuszcza naszych zawodników, są jednak optymistycznie nastawieni przed kolejnymi zawodami, które zostaną rozegrane 19 września w Człuchowie.