Aktualności

KM Cross Ekoklinkier Lublin Drużynowym Mistrzem Polski!

niedziela, 2007-10-07
7 października na torze Moto-Klubu w Lidzbarku Warmińskim odbyła się ostatnia, bardzo ważna impreza tegorocznego kalendarza MP - Zespołowe Mistrzostwa Polski.

Dziś zawodnicy i działacze lubelskiego klubu ziścili swoje marzenia - KM Cross Ekoklinkier Lublin został Klubowym Mistrzem Polski, wygrywając z najgroźniejszym rywalem w sezonie 2007, AMK Człuchów, aż 477 punktami!

Mistrzowie Polski 2007

Mistrzowie Polski 2007 - KM Cross Ekoklinkier Lublin

Świetnie spisali się zawodnicy Hanesco Racing Team, zdobywając ważne punkty dla KM Crossu w dzisiejszych zawodach. Bartek Piątek zajął trzecie miejsce w klasi 80 cc (Filip Więckowski uplasował się tuż za nim), Kuba Piątek był czwarty w klasie 125J, natomiast Kamil Walczak stanął na pudle na drugim miejscu w klasie pow. 175 cc.

Niedzielne zawody przebiegały niestandardowo. Zawodnicy zdobywali punkty startując w trzyosobowych zespołach. Stąd też klasyfikowani byli zespołowo, nie indywidualnie, jak ma to miejsce w pozostałych rundach MP.
W tej klasyfikacji zwyciężył pierwszy zespół człuchowskiego AMK, natomiast na drugim miejscu uplasowała się nasza trójka w składzie: Karol Kędzierski, Kuba Piątek oraz Bartek Piątek.
Nasza druga trójka (Kamil Walczak, Filip Więckowski oraz Kamil Wawer) zakończyła zawody na 5. pozycji, za zespołem Wisły Chełmno oraz drugą drużyną z Człuchowa.

Po zawodach odbyło się uroczyste zakończenie sezonu 2007. Na lidzbarskim zamku wręczono puchary, szarfy i nagrody dla najlepszych w Mistrzostwach Polski oraz w Pucharze PZM. Nie było dekoracji bez udziału zawodników lubelskiego KM Cross Ekoklinkier.

I tak w MP, oprócz tytułu Klubowego Mistrza Polski, nasi zawodnicy zdobyli m.in.: