Aktualności

Konferencja prasowa w Europie

piątek, 2007-10-19
19 października w Hotelu Europa w Lublinie odbyła się konferencja prasowa KM Cross Ekoklinkier Lublin. Specjalnymi gośćmi byli trener kadry narodowej Holandii Leon Giesbers, oraz trener kadry narodowej Polski Marcin Wójcik. Obecny był również Maciej Zdunek, wielokrotny i aktualny mistrz Polski, piąty zawodnik Mistrzostw Europy.Leon Giesbers (po prawej) omawia plany szkoleniowe na rok 2008.
Konferencję poprowadzili (od lewej): Piotr Więckowski, Darek Piątek. Ponadto na pytania dziennikarzy odpowiadali Maciek Zdunek oraz Marcin Wójcik.

Leon Giesbers zaczął od ukazania na własnym przykładzie, jak dochodził do obecnej pozycji w sporcie poprzez wieloletni trening, ciężką pracę oraz pomoc instytucji wspierających krzewienie kultury sportowej. Już jako siedmiolatek startował w zawodach, zdobywając coraz ważniejsze laury. W roku 2002 ostatecznie wycofał się z uprawiania sportu. Wtedy otrzymał również propozycję prowadzenia holenderskiej kadry narodowej. Dodajmy, że Holendrzy należą obecnie do ścisłej czołówki europejskiego motocrossu.

Zapytany dlaczego zaangażował się w polski motocross odpowiedział, że widzi wielki potencjał w krajach Europy środkowo-wschodniej. Już dziś zawodnicy z Estonii, Łotwy i Litwy zajmują dobre miejsca na europejskich torach. - To wspaniali, ambitni młodzi zawodnicy, którzy potrzebują jednak szkolenia i pomocy sponsorskiej, aby zaistnieć w europejskiej czołówce - wyjaśniał Giesbers.

Poprzez wspólną inicjatywę KM Cross Ekoklinkier Lublin oraz trenera kadry narodowej Marcina Wójcika, Leon Giesbers chętnie zaangażował się w pomoc w doskonaleniu nieprzeciętnych, jak to określił, umiejętności lubelskich jeźdźców. Dzisiaj (w piątek), w sobotę oraz w niedzielę odbywać się będą szkolenia zawodników KM Cross, prowadzone pod okiem obydwu trenerów.

Marcin Wójcik nie ukrywał swoich planów na przyszłość. - Ci chłopcy nie są gorsi od zawodników z Niemiec, Francji, czy Holandii. Widzę ich jako reprezentację Polski na torach Europy. Potrzebują dobrego treningu, pomocy sponsorów oraz... własnego toru - wyjaśniał trener kadry narodowej. - Już teraz, bez tego ostatniego, zostali Mistrzami Polski! To ewenement w skali całego kraju - dodał.

W ramach współpracy trenerów zawodnicy udadzą się do Hiszpanii na początku przyszłego roku, aby pod okiem Leona Giesbersa i Marcina Wójcika, szlifować umiejętności na przyszły sezon. W tym zdobyli Mistrzostwo Polski. W przyszłym planują zmierzyć się z najlepszymi jeźdźcami Europy. Korzystając z okazji pragniemy podziękować naszym sponsorom, bez pomocy których takie inicjatywy byłyby najzwyczajniej niewykonalne.

powrót

Sponsorzy

Newsletter

Odtwarzacz


Serwis ZawodyMX.pl