Aktualności

Nasi na Teneryfie, czyli zawody w Radomiu

poniedziałek, 2007-11-05
W miniony weekend w Radomiu rozegrane zostały zawody motocrossowe o Puchar Prezydenta Miasta Radom. Były to pierwsze tego typu zawody w tym mieście od ponad 50 lat. Zorganizowało je Radomskie Towarzystwo Motocyklowe w Radomiu z okazji otwarcia nowiutkiego toru motocrossowego „Radom”, oraz oraz 15-lecia istnienia Radomskiego Towarzystwa Motocyklowego.


Plakat reklamujący niedzielne zawody w Radomiu.

Podczas wspaniałej rywalizacji sportowej wzięło udział ponad 100 zawodników (z licencją oraz amatorów). Zawody obserwowały tłumy radomian. Imprezę uroczyście otworzył Prezydent Radomia, Andrzej Kosztowniak. Niemałą atrakcją były również nagrody rzeczowe, jakich jeszcze nie było, od 1 do 6 miejsca w każdej klasie, a najważniejsze za pierwsze miejsca. Zwycięzcy klasy Junior Open Licencja oraz Senior Open Licencja pojadą na 7-dniowe wycieczki na Wyspy Kanaryjskie, z zakwaterowniem w 4-gwiazdkowym hotelu Paradise Park w miejscowości Los Cristianos.
Całość uwieńczył występ zespołu „Renesans”.

W klasie Junior Open Licencja startowali Kuba i Bartek Piątek (HRT/ KM Cross Ekoklinkier Lublin), jak też Daniel i Patryk Stachyra (KM Cross Ekoklinkier Lublin). W klasie Senior mogliśmy zobaczyć Darka Piątka, Piotra Więckowskiego, Tomasza Stachyrę, Karola Kędzierskiego oraz Kamila Walczaka. Obie klasy startowały razem, jednak były oddzielnie klasyfikowane.

Wśród młodszych zawodników zwyciężył Łukasz Lonka (AP Głogów), tuż za nim na mecie zameldowali się bracia Piątkowie – najpierw starszy Kuba, w ślad za nim Bartek.
- Niewiele brakowało mi do tej wycieczki – mówił po przekroczeniu mety Kuba Piątek.
Najszybszym ze starszych jeźdzców był Karol Kędzierski (KM Cross Ekoklinkier Lublin). To właśnie on pojedzie na wspaniałą wycieczkę! Drugi był Arkadiusz Mańk, trzeci przyjechał na metę nasz Kamil Walczak.
W osiemdziesiątkach wygrał Adrian Czyżowski z Człuchowa, drugi był Oskar Barański.

Nie obyło się bez groźnie wyglądających wypadków. Najwięcej kolizji było w klasie Licencja. Wiktor Więckowski (KM Cross Ekoklinkier Lublin) w czasie pierwszego biegu koziołkował. Nie wystartował już w drugim starcie. Podobny los spotkał Daniela Stachyrę, który został odwieziony do szpitala. Jak się dowiedzieliśmy, zawodnicy czują się dobrze i nic poważnego im się nie stało.

Warto jest zaznaczyć, że RTM Radom w sezonie 2007 nie zdobył ani jednego punktu w Mistrzostwach Polski. Radomski motocross nie ma tradycji, nie ma też wyników. To jednak nie stanowiło dla władz miasta Radom żadnych przeszkód, aby wspomóc budowę nowoczesnego toru przy jednym z głównych szlaków komunikacyjnych miasta, co za tym idzie wpisać Radom w crossową mapę Polski. Ukłony w stronę Radomia!

powrót

Sponsorzy

Newsletter

Odtwarzacz


Serwis ZawodyMX.pl